ТЕМА ТИЖНЯ. Зміни топ-менеджмента Ferrari: чи все добре у cavallino rampante?

21 декабря 2021
(0 голосов)
Author :  

ferrari-anounced-top-management-board-changes-is-it-allright-there

Рік тому, на початку грудня'2020, у «casa del cavallino rampante» були вимушені змінити СЕО, оскільки тодішній керманич Ferrari Луі Каміллері захворів на COVID-19 та під час необхідного лікування не міг виконувати свої обов'язки. Пошуки нового керівника тривали півроку, аж поки на початку минулого червня було оголошено, що новим CEO Ferrari буде італійський фізик та бізнесмен Бенедетто Він'я.

І ось тепер прийшли чергові новини щодо змін у керівництві італійського автомобільного дому...

Однак, перш, ніж перейти безпосередньо до ситуації із топ-менеджментом Ferrari, варто коротко змалювати, в який ситуації у компанії спочатку змінився CEO — а тепер змінено ряд осіб, послідовники яких точно матимуть велику вагу у подіях, які відбуватимуться найближчим часом.

Тож, маємо: наступного року на ринок повинен вийти перший в історії Ferrari кросовер, який станом на зараз звуть Purosangue. Враховуючи той факт, що у Ferrari створили власну (!!!) модульну архітектуру, за попередньою інформацією, в якості двигунів кросовер Ferrari цілком може пропонуватися як у 6-циліндровому варіанті, так і в топовому 12-циліндровому виконанні (мова йде про новий 6.5-літровий атмосферний двигун, над яким зараз працюють у Ferrari). Звичайно, буде у Purosangue й гібридна версія: для її створення буде використані напрацювання, отримані при створенні plug-in-гібридної Ferrari SF90 Stradale.

ferrari-anounced-top-management-board-changes-is-it-allright-there

ferrari-anounced-top-management-board-changes-is-it-allright-there

Рендер топ-люксового кросовера Ferrari Purosangue, виконаний Avarvarii

Серед виробників топ-люксової техніки Ferrari виходить на ринок SUV-моделей останньою: Porsche налагодив випуск Cayenne у 2003 році, у Bentley почали збирати Bentayga у 2015 році, братерський Maserati Levante у 2016, Lamborghini Urus у 2018, а минулого року був презентований Aston Martin DBX. Доречі, саме його розглядають як чи не єдиного повноцінного конкурента Ferrari Purosangue. А сам топ-люксовий кросовер Ferrari повинен допомогти італійцям досягти рівня продажів 15 тис. авто на рік, що істотно підвищить прибутковість бізнесу компанії. Для порівняння: У 2019 році Ferrari вперше в своїй історії продала за 12 місяців 10131 автомобіль (тобто, більше 10 тис. авто на рік, що на 9.5% більше, ніж було передано клієнтам у 2018 році). Коронавірус, що вплинув на життя всього світу у 2020 році, не дозволив посилити цей тренд: падіння продажів за підсумком року становило 10% (було продано 9119 авто).

І все ж таки загалом, у проміжок часу з минулого року по 2023, Ferrari планує випустити 15 нових моделей.

При всьому цьому у 2023 році фірма планує повернутися до вищого дивізіону перегонів на витривалість.

ferrari-anounced-top-management-board-changes-is-it-allright-there

Нарешті, у 2025 році Ferrari планує випустити перший власний серійний електромобіль, який буде повнопривідним, з індивідуальними електромоторами кожного колеса.

Ось в таких умовах з Ferrari йдуть одразу топ-менеджера (нижче їх фото у відповідному порядку, зліва направо):

— голова технічного департаменту Майкл Х'юго Ляйтерс.

— голова відділу виробництва Вінченцо Регаццоні.

— голова відділу диверсифікації Нікола Боарі.

Michael Hugo Leiters Vincenzo Regazzoni Nicola Boari

Щодо пана Боарі нічого сказати не можу, окрім того, що він відпрацював у Ferrari майже 12 років.

Що ж стосується сіньора Регаццоні, то він зайняв свою посаду у березні 2015 року. Тобто, саме при ньому було розпочато виробництво вже загаданої вище 1000-сильної SF90 Stradale, що стала першою в історії plug-in-гібридною Ferrari (та за сумісництвом, найпотужнішою серійною дорожною моделлю компанії).

А Майкл Ляйтерс — це взагалі людина, що відпрацювала у Porsche з 2000 по 2013 рік та пішла з німецької компанії, займаючи там посаду голови лінійки SUV-моделей. Іншими словами, пан Ляйтерс працював у Porsche саме в часи становлення Cayenne, який можна сміливо назвати годувальником німецької фірми. Розумієте, який спеціаліст у січні 2014 року очолив технічний відділ Ferrari?

І ось тепер усі вони пішли з Ferrari. Зараз важко сказати, в чому саме не зійшлись між собою новий CEO Ferrari Бенедетто Він'я та вказані вище топ-менеджери компанії. Але факт залишається фактом: Ferrari Purosangue вже проходить тестові випробування із власним кузовом (весною автошпигуни фіксували тестування Ferrari Purosangue у вигляді прототипу, виконаного на базі Maserati Levante) — тобто, Майкл Ляйтерс свою роботу над критично важливою новинкою вже фактично виконав. А налагоджувати виробництво першого в історії кросовера Ferrari буде вже не Вінченцо Регаццоні, а хтось інший. У компанії кажуть, що на зміну Ляйтерсу/Регаццоні/Боарі прийшли різні люди — як з самої Ferrari, так і винайняті «на стороні».

Зрозуміло: новому керівнику потрібна команда, з якою він зможе забезпечити необхідний результат — а це, між іншим, перехід Ferrari у електрифіковану еру.

І все ж враховуючи той факт, що зміна CEO Ferrari була вимушеною, подальші зміни у сфері технічних розробок та власне виробництва особисто в мене викликають, як то кажуть, «глибоке занепокоєння».

 

текст  — Юрій Бугаєв

ілюстрації  — Ferrari S.p.A. та avarvarii

 

 

Автомобильное Бюро Sport-Engine начало свою работу весной 2010 года – и с тех пор мы стараемся предоставлять нашим клиентам и читателям максимально полную и интересную информацию. Автомобили, процесс их создания, жизни и борьбы на гоночных трассах, история и легендарные личности мира моторов, тренды, ощущения от вождения – вот то, чем живем мы и чем готовы поделиться с Вами.

Если стиль и качество нашей работы вызвали у Вас интерес в плане сотрудничества, пишите на bugaev@sport-engine.com

Искренне надеюсь, что Вам у нас понравится.

Юрий Бугаев, основатель и руководитель Автомобильного Бюро Sport-Engine