Наш тест. Оновлений Porsche Macan 2022: відчуй різницю

02 октября 2021
(0 голосов)
Author :  

porsche-macan-2022-model-test-drive-feel-the-difference-by-porsche-centre-dnipro-and-automotive-bureau-sport-engine

Після другої серйозної модифікації на восьмому році свого життя Porsche Macan першої генерації знов приміряв на себе епітет «новий». І тест цієї машини 2022 модельного року продемонстрував, що вік йде на користь не тільки витриманим винам та кон'якам...  

Оновлений Porsche Macan 2022 модельного року був презентований світу наприкінці липня поточного року — а вже наприкінці вересня дістався України. Причому, завдяки 42-кілометровому Almaz Group Dnipro Marathon, який пройшов 26 вересня та зібрав близько 3 тисяч учасників, дніпряни та гості міста мали можливість побачити новачка одними з перших в Україні.

А ще за кілька днів Macan 2022 опинився в моїх руках.

new Porsche Macan 2022MY showing on Almaz Group Dnipro Marathon 29-9-2021

На момент нашої попередньої зустрічі більше двох років тому Porsche Macan обрали для себе більше 350 тисяч покупців з усього світу. На сьогодні Macan обрали для себе більше 600 тисяч клієнтів Porsche — і ось, дивлячись на Macan 2022 перед собою, я розумію, що це далеко не межа.

Не буду заперечувати: цей кросовер в лінійці SUV від Porsche — мій улюбленець (Cayenne хоча й потужніший, але більший та важчий, а Taycan Cross Turismo — електричний, тому відчуття від керування істотно відрізняються), і я добре пам'ятаю, як вперше побачивши наживо найперший Macan 2014 модельного року, був впевнений: створити ще більш енергійну, стильну та гармонічну зовнішність дизайнерам Porsche буде дуже важко.

Визнаю, дизайнерам на чолі з Міхаелем Мауером це таки вдалося: компактний кросовер від Porsche знов виглядає наче абсолютно новенький.

porsche-macan-2022-model-test-drive-feel-the-difference-by-porsche-centre-dnipro-and-automotive-bureau-sport-engine

Однак, оскільки мова все ж таки йде про оновлену зовнішність, то щоб зрозуміти, який саме Macan перед тобою — 2019 чи 2022 модельного року — не треба шукати якісь особливі мало помітні деталі. Достатньо поглянути на передню частину: якщо діодні рисочки «поворотників» знов, як на машині 2014 модельного року, розташовано по верхньому краю переднього бампера (одразу під фарами) — не сумнівайтеся, це Macan 2022. А додатковим підтвердженням буде новий елемент оформлення переднього бампера: від краю до краю через нього простягнулося «ребро візуальної жорсткості» з двома «кликами» у стилі 911 Turbo.

Для порівняння: у Macan 2019 вказівники сигналу поворота були приховані у нішах повітрязабірників по краях переднього бампера (хіба що версії Macan Turbo мали подвійні рісочки в тих місцях, де тепер вказівники мають усі версії).

porsche-macan-2022-model-test-drive-feel-the-difference-by-porsche-centre-dnipro-and-automotive-bureau-sport-engine

Збоку впізнати оновлену модель можна за бічними накладками, що стали фірмовою рисою Macan і тепер можуть мати 3D-вигляд. Задня частина теж отримала новий бампер із збільшеною площею дифузору.

Загалом, зовнішність змінилася з одного боку відчутно, щоб можна було одразу відрізнити оновлену модель — а з іншого боку, у фірмовому стилі Porsche, що його можна визначити як «для тих, хто в темі».

Однак, якби я зараз оформлював замовлення на Macan 2022, для мене було б особливо приємно те, що в плані зовнішності вже у базі мені надаються, наприклад, 19-дюймові колеса, світлодіодні фари з системою динамічного освітлення PDLS та дзеркала Sport Design із покращеною аеродинамікою ніжки кріплення — тепер всі ці елементи немає необхідності оплачувати як додаткові опції. А загалом, тепер цей компактний кросовер вже «у базі» пропонує опцій приблизно на 5 тисяч євро — при тому, що вартість базової комплектації Porsche Macan пішла нижче 60 тис. євро (раніше ціни стартували з 61 тис. євро за машину на 18-дюймових дисках).

Тобто, Macan 2022 не просто круто виглядає — він пропонується у крутому виконанні, причому найприємніше те, що окрім зовнішності та комплектації машина істотно додала й у показниках віддачі.

porsche-macan-2022-model-test-drive-feel-the-difference-by-porsche-centre-dnipro-and-automotive-bureau-sport-engine

Почнемо з модифікації, якої тепер взагалі нема: замість Macan Turbo роль флагмана лінійки перейшла до Porsche Macan GTS, і це цілком логічно. Тому що версія GTS замість 380 к.с. має потужність 440 к.с. — тобто, стільки ж, скільки донедавна було у Turbo. Таким чином, новий флагман лінійки Macan отримав +60 к.с., +30 Нм та став на 0.4 с швидшим у стартовому спринті (тобто, 4.5 с замість 4.9 с у версій без пакету Sport Chrono, а з ним 4.3 с у нового GTS проти 4.7 с у попереднього Macan GTS).

Додав у потужності й Macan S: тепер замість 354 к.с., 480 Нм та 5.3 с у спринті до 100 км/год (5.1 с з пакетом Sport Chrono) «еска», в якої під капотом встановлено 2.9-літровий бітурбовий V6, має 380 к.с., 520 Нм та 4.8 с до «сотні» (4.6 с з пакетом Sport Chrono).

2-літровий 4-циліндровий Porsche Macan також не залишився без вдосконалення показників віддачі: було 245 к.с., 370 Нм та 6.7 с до 100 км/год (6.5 с з пакетом Sport Chrono) — а тепер 2-літровий Macan має 265 к.с., 400 Нм та 6.4 с до «сотні» (6.2 с з пакетом Sport Chrono).

Відчуйте різницю у порівнянні з Macan 2019: в будь-якому випадку клієнтам пропонують кілька десятків кінських сил на додачу до того арсеналу, який вже був у цього авто!

Що стосується коробки швидкостей, то з усіма двигунами працює 7-ступенева коробка PDK з двома зчепленнями.

porsche-macan-2022-model-test-drive-feel-the-difference-by-porsche-centre-dnipro-and-automotive-bureau-sport-engine

В Індонезії Macan значить «тигр». У Porsche спадаючу лінію даху звуть Flyline, хоча якби тепер її назвали якось в стилі «стрибок тигра» — особливо з огляду на оновлені динамічні показники — це не виглядало б дивно

 

І нарешті, інтер'єр: враховуючи модифікацію, яка торкнулася зовнішності, комплектацій та техніки, салон просто не міг залишитись незмінним. Так, враховуючи, що 11-дюймовий сенсорний full-HD екран був вже у Macan 2019 — і він цілком органічно виглядає у салоні Macan 2022 — інтер'єр на перший погляд може здатися цілком знайомим. Однак, не поспішайте з висновками, оскільки насправді маємо наступні відмінності: під лобовим склом — хронометр як в пакеті Sport Chrono, важіль трансмісії більш короткий та зручний, а на центральному тонелі тепер замість кнопок у стилі Vertu розташовано сенсорні клавіши комплексу Direct Touch Control, що мають тактильне інформуванням про натискання.

Це те, що варто визнати головними змінами, які відбулися з салоном. А є ж ще цілий набір засобів індивідуалізації салону — наприклад, я їздив на Porsche Macan з новою опцією у вигляді прострочки сидінь та ременів безпеки у колір кузова... Опціональними в даному авто були й GT-кермо зменшеного діаметру (360-мм замість 375-мм) та розкішні 18-позиційні передні крісла. 

Цікаво, що при просто розкішній комплектації (фактично, з опцій не було тільки панорамного даху) тестовий Macan мав звичайну підвіску — і не дивлячись на хронометр під лобовим склом, не був оздоблений пакетом Sport Chrono. Так, тепер покупці мають можливість отримати один з найстильніших елементів інтер'єру Porsche в базі, а не за доплату разом із зазначеним пакетом.

porsche-macan-2022-model-test-drive-feel-the-difference-by-porsche-centre-dnipro-and-automotive-bureau-sport-engine

І знаєте, не дивлячись на те, що мені довелося випробувати не топовий Macan GTS, а звичайний 2-літровий варіант, в якого й пакету Sport Chrono не було, я мушу визнати, що це неймовірно приємно: відчувати цю магію викривлення простору. А саме: найдемократичніший з Porsche Macan 2022 модельного року прискорюється до 100 км/год за 6.4 с — тобто, у більш, ніж пристойному темпі. Але те, як майстерно машина приховує темп свого пересування, з одного боку зачаровує — а з іншого невимушено провокує перевищувати дозволену швидкість. Не тому, що водію байдуже до правил дорожнього руху, а тому, що Porsche, виявляється, можуть бути цілком лагідними — і при цьому досить швидкими. В мене такі враження вперше.

Я знаю, наскільки авто цієї марки можуть бути швидкими. Я знаю, що таке відчувати машину вагою під 2 тонни спритною та відмінно збалансованою. Знаю, наскільки комфортними вони бувають у звичайному режимі руху — і як змінюються після активації режиму Sport Plus. Однак, ще ніколи мені не спадало на думку позначити темперамент Porsche як м'який та лагідний — і при цьому досить швидкий: все ж таки менше 6.5 секунд до «сотні».

2-літровий 265-сильний Macan 2022 викликав саме такі відчуття: те, як м'яко та впевнено він поводить себе під час прискорення та при маневруванні (на 20-х колесах та з підвіскою із звичайними ампортизаторами), справляє дуже приємні відчуття. Під рокіт турбо-четвірки ти відчуваєш, що таке зібрана, швидка м'якість.

Для мене це цілком нові відчуття з тієї причини, що до Macan 2022 я не їздив за кермом «звичайних» Macan — траплялися тільки S-версії, різних модельних років, бензинові та дизельні. Втім, відчувши на собі, що таке 2-літровий компактний SUV від Porsche, я чітко уявляю собі покупця такої машини — просто тому, що динаміка менше 6.5 секунд до 100 км/год та загальний баланс ходових якостей цілком дозволяє зрозуміти, що таке повсякденна 5-дверна практичність від Porsche без снижок в стилі «це ж 5-дверний кросовер, а не купе».

І при цьому для тих, кому хочеться більше Porsche від 2-літрового Macan, є резерв.

porsche-macan-2022-model-test-drive-feel-the-difference-by-porsche-centre-dnipro-and-automotive-bureau-sport-engine

Як вже було зазначено вище, на тесті побувала машина без пакету Sport Chrono. І при тому загальному балансі, який має 2-літровий Porsche Macan 2022, та враховуючи свій досвід керування різними моделями Porsche із Sport Chrono, я можу собі уявити, на що здатна ця 265-сильна машина у режимі Sport Plus.

Тож, дозвольте пораду: якщо Ви приглядаєтеся саме до 2-літрового Macan, замовте пакет Sport Chrono. Його вартість на сьогодні становить 1170 євро, але задоволення від реакцій машини, яке він забезпечує, просто на порядок вище цієї суми. Скажімо так: він дозволить більш повно розкрити ту частину характера машини, яка дозволить за кермом кросовера відчувати себе у «911 із збільшеним дорожнім просвітом».

 

текст — Юрій Бугаєв

фото — автора

 

Автомобільне Бюро Sport-Engine дякує «Порше Центр Дніпро» — офіційному дилеру Porsche в Дніпропетровській, Запорізькій та Кировоградській областях — за наданий для теста автомобіль.

Інформацію о наявності та комплектаціях моделей Porsche можна отримати за адресою: Дніпро, Запорізьке шосе, 37Д

або за телефоном: (+38056) 377-77-77

(у будні з 9.00 до 19.00, у суботу з 9.00 до 18.00, у неділю з 10.00 до 14.00)

www.dnipro.porsche.ua

 

Короткі технічні характеристики Porsche Macan 2022MY

Габарити:

довжина — 4726 мм

ширина кузова — 1922/2097 мм (без урахування дзеркал/із дзеркалами)

висота — 1621 мм

колісна база — 2807 мм

дорожній просвіт — 205 мм (для версії з підвіскою на пружинах)

об'єм багажного відсіку (5-місна/2-місна конфігурація салону) — 458/1503 л

ємність паливного бака: 65 літрів

споряджена маса — 1845 (DIN)

 

Двигун: 

бензиновий, рядний, 4-циліндровий, рідинного охолодження, з турбокомпресором та фільтром важких часток; робочій об'єм 1984 cм3

максимальна потужність — 265 к.с. (195 кВт) у диапазоні 5000-6500 об/хв

піковий обертаючий момент — 400 Нм у диапазоні 1800-4500 об/хв

витрати палива: 18.9 л/100 км (за результатами тесту, переважно рух містом у режимі «Sport»)

 

Трансмісія:

7-ступенева, роботизована, з двома зчепленнями та можливістю ручного перемикання передач (PDK); система активного повного приводу з многодисковою муфтою та електричним блокуванням міжколісних диференціалів; активний розподіл обертаючого момента PTM (Porsche Traction Management) 

 

Динаміка:

0-100 км/год за 6.4 с (машина БЕЗ пакету Sport Chrono; з пакетом 6.2 с)

Максимальна швидкість: 232 км/год

 

Тестове авто мало колеса Macan S з покришками Michelin Latitude Sport 3 розмірністю 265/45 R20 на передніх колесах та 295/40 R20 на задніх.

Вартість базової версії (з урахуванням НДС) — 58 400 євро

Вартість тестового авто (з урахуванням НДС) — 77 920 євро 

 

Курс по НБУ на момент публікації:
1 доллар = 26.35 грн
1 евро = 30.41 грн
 
 

Автомобильное Бюро Sport-Engine начало свою работу весной 2010 года – и с тех пор мы стараемся предоставлять нашим клиентам и читателям максимально полную и интересную информацию. Автомобили, процесс их создания, жизни и борьбы на гоночных трассах, история и легендарные личности мира моторов, тренды, ощущения от вождения – вот то, чем живем мы и чем готовы поделиться с Вами.

Если стиль и качество нашей работы вызвали у Вас интерес в плане сотрудничества, пишите на bugaev@sport-engine.com

Искренне надеюсь, что Вам у нас понравится.

Юрий Бугаев, основатель и руководитель Автомобильного Бюро Sport-Engine